Kategorie: Blog

Sluneční brýle jak je neznáte

Sluneční brýle nejsou jen ztmavené kusy průhledného plastu. Jakou barvu sklíček zvolit? Kvalitní sluneční brýle z optiky s dvouletou zárukou? Rádi pomůžeme s jejich výběrem. Dioptrické varianty jsou naše specialita. Jde o hodně, jde o vaše oči.

 

Slunce v duši, sluneční brýle na očích

 

Taky jste rádi, když je venku krásně a budete můžete trávit čas na zahradě s dětmi? Chodíte na dlouhé procházky do přírody a opalujete se u vody? Nezapomeňte na správnou ochranu očí, sluneční paprsky škodí nejen pokožce, ale především našemu zraku.

 

Ultrafialové záření je blahodárné pro naši náladu, ale zároveň nám plíživě škodí. Vystavování očí slunečním paprskům může způsobit zánět spojivek a další potíže. Zarudnutí, slzení a pálení očí prostě nechcete.

Nebezpečnější jsou ale nemoci, které se vyvíjejí dlouhodobým působením UV záření a ve stáří na nás udeří. Přesněji jde o poškození sítnice, předčasný vznik šedého zákalu, věkem podmíněnou makulární degenerací (VPMD).
    Kvalitní sluneční brýle tlumí všechny tyto nepříjemnosti a ty špičkové brýle mají navíc i polarizační filtr, který ocení nejen řidiči. Každý kdo chce vidět bez odlesků, nechť si polarizační sluneční brýle pořídí.

 

 Dioptrické varianty?

Samozřejmě, že dioptrické brýle můžou být ve slunečních variantách. Je potřeba volit správný typ obruby. Takový, který sklíčka udrží a zároveň nekompromisně sedí. Více informací na prodejnách nebo se zeptejte přímo v Messengeru (pravo dole).

 

Chraňte oči i těm nejzranitelnějším

Neopomíjejte ani ochranu těch nejzranitelnějších očí, se kterými děti teprve objevují svět kolem sebe. Nemají si však zvykat na oslnění a bolest. Nebojte se nasadit jim správné brýle, dejme jim možnost milovat slunce, ne se na ně mračit.

 

Správná barva prioritou

Co takhle přijít do přírody a vidět všechny krásy světa. Zvolte si správnou barvu. Nenasazujeme růžové brýle, ale takové, které pomohou vidět svět takový jaký nám vyhovuje.

Hnědá barva nám zvýší kontrast barev, pro většinu lidí tou nejpříjemnější. Vystoupí vám zelená, červená i oranžová barva.

Má li člověk nejraději hodně tmavé sklíčka, jsou pro něj vhodná sklíčka v šedočerném odstínu. Nezkreslují barvy, vhodné pro citlivé oči.

Zelenou Zelená sklíčka nám přinesou ukliďňující pohled, vysoký kontrast pro tmavší barvy.

 

Co závěrem?

Nepodceňte sluneční brýle. Nekvalitní varianty “slunečních brýlí” mohou být ty nejdražší. Nebuďme bezhlední ke svým očím. Hýčkejme je, jsou a budou jen jedny. Nechte si poradit, řekněte nám informace na jakou příležitost brýle budete používat. Vybereme vám ty nejvhodnější.

Zastavte se na kteroukoliv pobočku

 

Kde najdete naše optiky?